Friday, June 17, 2016

Την 7η θέση στην Ελλάδα οι Παίδες (Κ15) του Ν.Ο.Π. στους τελικούς του πρωταθληματος στην Θεσσαλονίκη .

Μετά τον συναρπαστικό αγώνα, όπου η ομάδα μας παίζοντας καλά κάτω από τις οδηγίες του προπονητή της Παναγιώτη Βασιλόπουλου, όπου αντιμετώπισε ισάξια ένα δυνατότερο αντίπαλο, έχασε στο τελευταίο λεπτό από ένα απρόσμενο γκολ, στην πρώτη αγωνιστική από τον Πανιώνιο με 06-05. Ακολούθησαν άλλες δύο ήττες στις χθεσινες αγωνιστικες του Σαββάτου.
Η πρώτη απέναντι στον ΠΑΟΚ το πρωί, με σκορ 15-10, με την διαφορά να διαμορφώνεται ουσιαστικά στην τέταρτη περίοδο, όπου η ομάδα του ΝΟΠ έχανε με 4-1. Το βράδυ του Σαββάτου η ομάδα παίδων του ΝΟΠ αντιμετώπισε την δυνατή ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης και έχασε με σκορ 12-08.
Σήμερα ο ΝΟΠ θα έπαιξε για τις θέσεις 7 και 8 απέναντι στην ομάδα του ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ και κέρδισε με σκορ 20-6.
Στο τελικό το απόγευμα ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ θα αντιμετωπίζει τον ΝΟ Βουλιαγμένης.

Συγχαρητήρια στα παιδιά για την 7η θέση και την προσπάθεια. Οι μεγάλες επιτυχίες απαιτούν χρόνο, θυσίες και πολύ δουλειά. Το μέλλον είναι μπροστά…